دوره مقدماتی عکاسی آسمان شب ۱۸ دی ۱۴۰۰

دوره مقدماتی عکاسی آسمان شب

دوره مقدماتی عکاسی آسمان شب در تاریخ 23 دی ماه توسط شاخه بانوان انجمن نجوم ایران (شبانا) برگزار خواهد شد.

سخنرانی‌های دومین گردهمایی ملی منجمان آماتور ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

سخنرانی‌های دومین گردهمایی ملی منجمان آماتور

کمیته توسعه ملی نجوم انجمن نجوم ایران با همکاری انجمن نجوم آیاز، دومین گردهمایی ملی منجمان آماتور ایران را طی روزهای ۸ و ۹ اسفند سال جاری در دانشگاه تبریز برگزار می‌کند.

مسابقه ستاره ام کو؟ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

مسابقه ستاره ام کو؟

مسابقه، همراه با جایزه! به مناسبت هفته نجوم 1400، انجمن نجوم ایران با مشارکت گروه آموزشی زانکو و موسسه طبیعت آسمان شب برگزار می کند: مسابقه دل نوشته و نقاشی ستاره ام کو؟

برنامه و کارشناسان هفته نجوم 1400 ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

برنامه و کارشناسان هفته نجوم 1400

برنامه ها و کارشناس های هفته نجوم 1400 برنامه های انجمن نجوم ایران در هفته جهانی نجوم که از تاریخ 20 الی 26 اردیبهشت ماه هر شب از ساعت 20:30 تا 22:30 به صورت زنده در صفحه اینستاگرام وکانال آپارات انجمن نجوم ایران برگزار خواهند شد.

دعوت به همکاری برگزاری هفته جهانی نجوم ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

دعوت به همکاری برگزاری هفته جهانی نجوم

هفته نجوم 1400، از بیستم اردیبهشت فرا می‌رسد. انجمن نجوم ایران درصدد است با همکاری انجمن‌ها، نهادها و موسسه‌های نجومی کشور که در فضای ترویج علم نقش پررنگی ایفا می‌کنند، این هفته را به صورت مجازی برگزار کند.

برنامه‌های هفته نجوم 1400 ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برنامه‌های هفته نجوم 1400

در آستانه حلول ماه مبارک رمضان و آغاز سال 1400 خورشیدی، انجمن نجوم ایران برنامه های خود به مناسبت هفته جهانی نجوم را که از 20 الی 26 اردیبهشت ماه بصورت مجازی برگزار خواهد کرد؛ به اطلاع می‌رساند.

مدرسه پیشرفته نجوم رادیویی ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مدرسه پیشرفته نجوم رادیویی

پژوهشکده نجوم پژوهشگاه دانش های بنیادی با همکاری انجمن نجوم ایران در نظر دارد در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ مدرسه پیشرفته نجوم رادیویی را برگزار کند. شرکت در این مدرسه نیازمند داشتن اطلاعات اولیه از نجوم رادیویی و آشنایی با زبان های برنامه نویسی به ویژه پایتون است.

فراخوان ثبت نام داوطلبان عضویت در هیئت مدیره و بازرسین دوره‌ی نهم انجمن نجوم ایران ۲۲ اسفند ۱۳۹۹

فراخوان ثبت نام داوطلبان عضویت در هیئت مدیره و بازرسین دوره‌ی نهم انجمن نجوم ایران

بدینوسیله به اطلاع اعضای محترم پیوسته‌ی انجمن نجوم ایران می‌رساند انجمن نجوم ایران انتخابات نهمین دوره‌ی هیئت مدیره‌ی خود را در روزهای 19 و 20 اسفند 1399 به صورت الکترونیکی برگزار خواهد کرد. لذا داوطلبان کاندیداتوری در هیئت مدیره دوره‌ی نهم انجمن بایستی فرم داوطلبی عضویت در هیئت مدیره را که به پیوست ارائه شده تکمیل و به پست الکترونیکی انجمن ( info@asi.ir( ارسال نمایند.

نتایج نهایی انتخابات دوره نهم هیئت مدیره و بازرسین انجمن نجوم ایران 21/12/1399 ۲۱ اسفند ۱۳۹۹

نتایج نهایی انتخابات دوره نهم هیئت مدیره و بازرسین انجمن نجوم ایران 21/12/1399

نتایج نهمین انتخابات هیات مدیره و بازرسین انجمن نجوم ایران بر اساس و به ترتیب آراء کسب شده به شرح زیر می باشد.

راهنمای شرکت در مجمع عمومی فوق العاده و انتخابات دوره ی نهم انجمن نجوم ایران ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

راهنمای شرکت در مجمع عمومی فوق العاده و انتخابات دوره ی نهم انجمن نجوم ایران

نحوه شرکت در مجمع عمومی فوق العاده: مجمع عمومی فوق العاده در روز سه شنبه 19 اسفند 1399 ساعت 11 به صورت مجازی برگزار خواهد شد

دعوت برای شرکت در مجمع عمومی انجمن نجوم ایران ۷ اسفند ۱۳۹۹

دعوت برای شرکت در مجمع عمومی انجمن نجوم ایران

بدینوسیله از همه ی اعضای پیوسته ی انجمن نجوم ایران دعوت می شود تا در مجمع عمومی فوق العاده و انتخابات نهمین دوره ی هیئت مدیره و بازرسین انجمن نجوم ایران که در تاریخ 19 و 20 اسفند 1399 به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.

جشنواره عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب (TWAN) ۱۹ بهمن ۱۳۹۹

جشنواره عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب (TWAN)

جهان در شب (توآن) پروژه ای جهانی برای نمایش جلوه های خیره کننده آسمان شب است. این پروژه در واقع، پلی بین هنر، علم و فرهنگ است که توسط بابک امین تفرشی تاسیس و در سال ۲۰۰۹ میلادی (سال جهانی نجوم) به عنوان پروژه برگزیده یونسکو و انجمن جهانی نجوم منتخب گردید. دبیرخانه دائمی توآن در ایران، در شهر زنجان از سال ۱۳۸۸ با آغاز فعالیت‏ های پروژه بین‏ المللی توآن در سایر کشورهای جهان، شروع به کار کرد. این دبیرخانه به همت اسدالله قمری ‏نژاد باسابقه ترین عکاس نجومی کشور و سایر اعضای فعال کمیته اجرایی توانسته است یکی از منظم‏ ترین مجریان این پروژه در سطح جهانی باشد.