فراخوان گروه های نجومی کشور برای برگزاری روز و هفته نجوم سال 98

0

فراخوان گروه های نجومی کشور برای برگزاری روز و هفته نجوم سال 98

قابل توجه گروه¬های نجومی سراسر کشور

ضمن عرض تبریک سال نو و آرزوی بهروزی و کامیابی در سال جاری برای جامعه نجوم ایران، به استحضار می¬رساند برمبنای تعریف زمان برگزاری روز نجوم (یکی از روزهای تعطیل تقویم هر کشوری که در هفته‌ی نزدیک به نخستین تربیع ماه بین 15 آوریل تا 15 می است.)، پس از بررسی های صورت پذیرفته روز نجوم سال 1398 از افطار پنج شنبه 19 اردیبهشت تا سحر جمعه 20 اردیبهشت برگزار خواهد شد تا امکان اجرای برنامه های مختلف جنبی و رصدی فراهم باشد. با توجه به قرارگیری در ماه مبارک رمضان و علاقه مندی آحاد جامعه به بحث رویت هلال های رمضان و شوال، انجمن نجوم ایران از رویت هلال رمضان ۱۴۴۰ در تاریخ سه شنبه ۱۶ اردیبهشت تا یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ را به عنوان هفته نجوم اعلام می دارد. لذا از تمامی گروه¬های نجومی که قصد انجام فعالیت-های ترویجی در روز و هفته نجوم امسال را دارند، دعوت می¬شود تا در صورت تمایل به شرکت در چهارمین طرح ملی “نجوم برای مردم” با انجمن نجوم ایران همکاری نمایند.
چه گروه¬هایی می توانند در این طرح ملی شرکت نمایند؟
تمامی گروه¬ها،NGO ها، انجمن¬های علمی، مدارس فعال در حوزه نجوم، هسته¬های پژوهشی دانشگاه¬ها وکلیه فعالان نجومی کشور
از بین گزارشات ارسالی گروه¬های شرکت کننده در طرح ملی ” نجوم برای مردم ” سه گروه بعنوان گروه¬های دارای بهترین شیوه توضیح رویدادهای نجومی برای مردم (گروههای سنی مختلف) انتخاب شده و جوایزی برای ایشان ( از جمله یک سال عضویت حقوقی رایگان در انجمن نجوم ایران و یک هدیه نفیس ) منظور می¬گردد.
همچنین گروه¬های شرکت کننده در این طرح می¬توانند از حمایت¬های معنوی انجمن برای برگزاری برنامه¬های هفته و روز نجوم برخوردار شوند.
گزارش تمامی گروه¬های شرکت کننده در ویژه نامه منتشر و بر سایت و خبرنامه انجمن درج گردیده و بعنوان گزارش ملی برگزاری روز نجوم در ایران به وزارت علوم،  تحقیقات و فناوری ارسال و پس از ترجمه و به مجمع بین المللی نجوم ارسال می شود

نحوه ارسال گزارشات در طرح ملی ” نجوم برای مردم”

• گزارشات ارسالی باید شامل گزارش تصویری (فیلم و عکس) و گزارش کتبی باشند.
• مهلت ارسال گزارشات حداکثر تا تاریخ 31 اردیبهشت ماه (گزارشات ارسال شده بعد از تاریخ فوق ترتیب اثر داده نخواهند شد.)
• فعالیت¬ها باید با محوریت ترویج علم نجوم بین مردم عموم باشد و از ترویج خرافات علمی پرهیز گردد.

• فعالیت¬های مبتکرانه و بدیع از امتیاز بیشتری برخوردارند.

لطفا دقت بفرمائید که در گزارشات ارسالی نام کامل گروه، استان و شهر، نام و نام خانوادگی مسئول گروه و شماره تماس و ایمیل ایشان، و معرفی ابزار و امکاناتی که در اختیار دارید، نوشته شود.

سپاسگزاریم
• به امید پیشرفت فعالیت های علمی نجوم در جای جای میهن عزیزمان ایران

انجمن نجوم ایران

اشتراک گذاری:

لطفا نظر بدهید

5 − 1 =