دومین آزمون متمرکز ارزیابی مدرسان نجوم ایران، 13 و 14 شهریور 1397- تهران

دومین آزمون متمرکز ارزیابی مدرسان نجوم ایران، 13 و 14 شهریور 1397- تهران

با افزایش تعداد افراد علاقه مند به نجوم و به موازات آن گروه ها، انجمن ها و موسسات نجومی، انجمن نجوم ایران برنامه های مدونی را در جهت استاندارد سازی آموزش نجوم آغاز کرده است. در همین راستا کمیته توسعه ملی نجوم انجمن نجوم ایران اولین آزمون متمرکز ارزیابی مدرسان نجوم را به منظور ارزیابی و اعطای اعتبار نامه با مدت معین دوساله به مدرسان در اسفند ماه 1395، برگزار کرد.

14 نفر از استانهای مختلف کشور در این آزمون پذیرفته شدند که 10 نفر آنها مدرک مدرسی A و 4 نفر مدرک مدرسی B دریافت کردند. در این طرح که می توان آن را یک آمایش ملی از بین مدرسان نجوم سراسر کشور دانست، انجمن نجوم ایران به سطح کیفی آموزش ها در سطح کشور پی خواهد برد و با سیستم انگیزشی آموزشی این آزمون را برگزار خواهد نمود. این طرح در کنار طرح مسابقه ملی مجازی نجوم و نیز تدوین درسنامه های آموزشی که در سطح دانش آموزان کشور برگزار میگردد، سومین گام ملی در جهت ارتقا سطح آموزش نجوم در کشور خواهد بود.

ثبت نام و ضوابط شرکت در آزمون

1– دومین آزمون ارزیابی مدرسان نجوم در دو مرحله ی کتبی و شفاهی به صورت متمرکز و در روزهای14 و 15 شهریور 1397 در تهران برگزار خواهد شد. محل برگزاری آزمون دانشگاه امیر کبیر خواهد بود. لذا مدرسان علاقه‌مند فرصت دارند ظرف مدت تعیین شده، جهت شرکت در این آزمون ثبت نام نمایند.

2-این آزمون مختص دانشجویان و یا فارغ التحصیلان در همه ی رشته های تحصیلی پذیرفته شده در کنکور سراسری و یا آزاد دانشگاههای کشور می باشد. سؤالات آزمون‌ کتبی به صورت تستی خواهد بود و پاسخ نادرست به سؤالات آزمون، نمره منفی خواهد داشت. شرط قبولی در آزمون کتبی جهت شر کت در مرحله ی شفاهی کسب 50 درصد کل نمره است. آزمون شفاهی با حضور تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاهها با تخصص نجوم و اختر فیزیک برگزار خواهد شد. زمان مصاحبهی شفاهی برای هر شرکت کننده طبق جدول زمان بندی اعلام خواهد شد

3– مهلت ثبت نام حداکثر تا 1 شهریور ماه 1397 خواهد بود.