فراخوان گروه های نجومی، قابل توجه گروه های نجومی کشور تا 14 اردیبهشت تمدید شد

0

نجوم برای مردم

قابل توجه گروه¬های نجومی سراسر کشور
ضمن عرض تبریک سال نو و آرزوی بهروزی و کامیابی در سال جاری، به استحضار می¬رساند برمبنای تعریف زمان برگزاری روز نجوم (یکی از روزهای تعطیل تقویم هر کشوری که در هفته‌ی نزدیک به نخستین تربیع ماه بین 15 آوریل تا 15 می است.) روز نجوم سال 1395 جمعه 17 اردیبهشت، انتخاب شده است و انجمن نجوم ایران از 17 تا 24 اردیبهشت را به عنوان هفته نجوم اعلام و برنامه های متنوعی را اجرا خواهد نمود. لذا از تمامی گروه¬های نجومی که قصد انجام فعالیت-های ترویجی در روز و هفته نجوم امسال را دارند دعوت می¬شود تا در صورت تمایل به شرکت در دومین سال طرح ملی ” نجوم برای مردم ” ، با انجمن نجوم ایران همکاری نمایند.
چه گروه¬هایی می توانند در این طرح ملی شرکت نمایند؟
تمامی گروه¬ها،NGO ها، انجمن¬های علمی، مدارس فعال در حوزه نجوم، هسته¬های پژوهشی دانشگاه¬ها وکلیه فعالان نجومی کشور
• از بین گزارشات ارسالی گروه¬های شرکت کننده در طرح ملی ” نجوم برای مردم ” سه گروه بعنوان گروه¬های دارای بهترین شیوه توضیح رویدادهای نجومی برای مردم (گروههای سنی مختلف) انتخاب شده و جوایزی برای ایشان ( از جمله یک سال عضویت حقوقی رایگان در انجمن نجوم ایران و یک هدیه نفیس ) منظور می¬گردد.
• همچنین گروه¬های شرکت کننده در این طرح می¬توانند از حمایت¬های معنوی انجمن برای برگزاری برنامه¬های هفته و روز نجوم برخوردار شوند.
• گزارش تمامی گروه¬های شرکت کننده در سایت و خبرنامه انجمن درج گردیده و بعنوان نمایندگان انجمن نجوم ایران به وزارت علوم منعکس می¬گردد.
شرایط شرکت در طرح ملی ” نجوم برای مردم “
1) گروه¬های علاقمند باید برنامه¬های پیش بینی شده خود را حداکثر تا تاریخ 14 اردیبهشت ماه به دفتر انجمن ارسال نموده تا نام گروه در طرح فوق ثبت گردد.
2) گزارشات ارسالی باید شامل گزارش تصویری (فیلم و عکس) و گزارش کتبی باشند.
3) مهلت ارسال گزارشات حداکثر تا تاریخ 31 اردیبهشت ماه (گزارشات ارسال شده بعد از تاریخ فوق ترتیب اثر داده نخواهند شد)
4) فعالیت¬ها باید با محوریت ترویج علم نجوم بین مردم عموم باشد و از ترویج خرافات علمی پرهیز گردد.
5) فعالیت¬های مبتکرانه و بدیع از امتیاز بیشتری برخوردارند.
به امید پیشرفت فعالیت¬های علمی نجوم در جای جای میهن عزیزمان ایران
انجمن نجوم ایران

اشتراک گذاری:

لطفا نظر بدهید

یازده + پنج =