ششمین دوره‌ی کارگاه عکاسی نجومی TWAN

0

ششمین دوره‌ی کارگاه بین المللی عکاسی نجومی TWAN به میزبانی شهر زنجان در روزهای 28 تا 30 بهمن ماه 1394 برگزار می شود.
به گفته‌ی اسدالله قمري نژاد، دبیر برگزاری کارگاه، نخستین دوره‌ی این کارگاه سال 1388 همزمان با سال جهانی نجوم ( IYA2009 ) با حمایت انجمن نجوم ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در شهر زنجان برگزار شد و همه ساله این شهر میزبان برترین عکاسان نجومی ایران و جهان است.
توآن ( TWAN ) پروژه‌ای بین‌المللی و غیرانتفاعی با همکاری اخترشناسان و عکاسان سرشناس آسمان شب در حدود بیست کشور جهان، زیر نظر انجمن بین‌المللی نجوم، یونسکو، و انجمن منجمان بدون مرز است که با تهیه و ارائه تصاویر خیره‌کننده و هنرمندانه از آسمان شب بر فراز آثار تاریخ و طبیعی در جهان (از جمله ایران) به معرفی عمومی زیبایی‌ و ارزش آسمان شب و اهمیت اخترشناسی می‌پردازد.

The summer Milky Way appears dazzling over a road in the Yellowstone National Park, a World Heritage Site in Wyoming, USA. The three bright stars of the Summer Triangle (Vega, Altair, and Deneb) are on the upper middle. At the tail of constellation Cygnus
قمری نژاد با اشاره به همکاری مسئولان و مدیران فرهیخته‌ و دانش دوست شهر و استان زنجان به خصوص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن نجوم ایران، از برگزاری این کارگاه در بالاترین سطح آموزشی و علمی خبر داد.
ایشان در ادامه افزودند، علاقه‌مندان به عکاسی از آسمان شب می توانند اطلاعات بیشتر را از طریق وبگاه های آسمان پارس به نشانی www.parssky.com و www.skypix.org دریافت و پیش ثبت نام اولیه نمایند.
وبگاه سایت رسمی TWAN به نشانی www.twanight.org در دسترس است.
آخرین زمان ثبت نام نیز روز 30 دیماه می باشد و اسامی پذیرفته شدگان در روز 5 بهمن ماه اعلام خواهد شد.

TWAN

اشتراک گذاری:

لطفا نظر بدهید

نوزده − دو =