برای برگزاری روز و هفته ی جهانی نجوم به انجمن نجوم ایران بپیوندید

0

astronomyday.

 

انجمن نجوم ایران امسال نیز همانند سال های گذشته ویژه برنامه‌های هفته جهانی نجوم را هماهنگ و برگزار می‌نماید

در این راستا و به جهت هماهنگی با فعالان جامعه نجوم کشور، موارد ذیل جهت هماهنگی های بیشتر به اطلاع می‌رسد

برنامه‌های امسال به گونه‌ای طراحی شده است که هم استقلال مراکز و گروه‌های مختلف در برگزاری برنامه‌های داخلی حفظ شود و هم انجمن نجوم به عنوان هماهنگ کننده اصلی، برنامه ای متمرکز و با حضور و همراهی همه فعالان نجومی کشور برگزار نماید.

به این منظور و با توجه به رخ‌داد پدیده گذر عطارد درروز 20 اردیبهشت ماه، تقویم برگزاری به شکل زیر به اطلاع می‌رسد:

جمعه 17 اردیبهشت : به همه مراکز و گروه‌های نجومی خصوصاً گروه‌های تهرانی پیشنهاد می‌گردد در این تاریخ برنامه ، نمایشگاه و همایش‌های مختلف را در جهت آگاه سازی مردم نسبت به پدیده گذر برگزار نمایند.

با توجه به هدف اصلی برگزاری هفته نجوم که جلب توجه مردم به جذابیت‌های علم نجوم است، پدیده گذر فرصتی مناسب در این راستا است که از همه گروه‌ها و مراکز فعال انتظار می‌رود در این زمینه تلاشی شایسته انجام دهند.

همچنین برگزاری یک برنامه رصد عمومی جهت رصد پدیده گذر در روز 20 اردیبهشت در شهرهای مختلف ( با هماهنگی مسئولین شهری و انتظامی) می تواند مکمل فعالیت‌های ترویجی در هفته نجوم باشد.

انجمن نجوم ایران نیز برای رصد گذر عطارد کارگاه ایرانی فرانسوی گذر عطارد را در پردیس مهریز شهر یزد با همکاری دانشگاه یزد و با حضور چهار میهمان فرانسوی و پیشکسوتان نجوم حرفه­ای برگزار خواهد نمود و در تهران نیز برنامه‌ای عمومی برای رصد گذر تدارک دیده است که اطلاعات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

جمعه 24 اردیبهشت : انجمن نجوم ایران برنامه‌ای متمرکز و با حضور همه فعالان نجومی در تهران برگزار خواهد کرد.

در این برنامه که در یکی از بوستان‌های پر تردد تهران برگزار خواهد شد از همه گروه‌ها و مراکز فعال دعوت می‌کنیم تا با ارائه برنامه‌های علمی – ترویجی و معرفی برنامه‌های خود، به برگزاری هرچه بهتر این برنامه کمک کنند.

همچنین انجمن نجوم ایران برنامه‌های گروه‌ها و مراکز نجومی سایر شهر ها که به اطلاع این انجمن برسد، اطلاع رسانی خواهد کرد.

 به همه فعالان نجومی در سراسر کشور توصیه اکید می‌شود که برنامه ریزی‌های مربوط به هفته نجوم را با هماهنگی مسئولین شهری و انتظامی انجام دهند. انجمن نجوم ایران صرفاً برنامه‌هایی را که دارای مجوزهای لازم باشند، اطلاع رسانی خواهد کرد

لذا از کلیه مراکز و گروه های فعال نجومی خواهشمندیم برنامه‌ها، نظرات و پیشنهادهای خودرا از طریق ایمیل

 info@asi.ir

 اعلام بفرمایید

 با سپاس فراوان

انجمن نجوم ایران

اشتراک گذاری:

لطفا نظر بدهید

12 + نه =